Як обладнати власний салон

Як обладнати власний салон

Багато хто вважає, що салон краси - досить вигідний бізнес. Звичайно, так воно і є. Але тільки, якщо з самого початку правильно організувати весь процес, і ретельно продумати кожну деталь. На особливу увагу заслуговує обладнання салону краси.


Салон краси: види


Отже, з чого почати підготовку? Для початку необхідно визначитися з форматом закладу, яке Ви збираєтеся відкривати. Салони краси можуть відрізнятися ціновою політикою:

 • Дешеві - звичайні перукарські, які пропонують мінімальний перелік послуг (стрижка, фарбування волосся, укладка, манікюр, брови).
 • Середні - надають клієнтам дещо більший список процедур (в тому числі педикюр, мейк-ап і т.д.).
 • Дорогі - салони, які по своїй суті дуже схожі з попередніми, але за рахунок дорогого ремонту і вишуканості інтер'єру (тобто престижності) можуть дозволити собі підняти ціни.
 • І, нарешті, віп-салони, так звані творчі майстерні. Як правило, такі заклади відкривають імениті майстри, які за рахунок популярності залучають клієнтів. Тут прийнято пропонувати комплексний підхід, з ухилом на область спеціалізації віп власника.

Також, салони краси діляться відповідно до наданих послуг:

 • Перукарня - забезпечує базові перукарські послуги.
 • Салон краси - крім перукарів, тут працюють майстри манікюру і педикюру.
 • Універсальний -заклад з комплексним підходом, пропонує як перукарські послуги, так і перелік додаткових - масажі, SPA, обгортання, різні косметичні процедури, тату і т.д.
 • Вузьконаправлений, спеціалізований салон - наприклад, салон візажу, салон тату і т.п.

Поєднавши ці два параметри, можна визначити загальну специфіку майбутнього закладу. Виходячи з якої, можна вибирати обладнання майбутнього салону, визначатися з інтер'єром, підбором персоналу.


Устаткування для салону краси: основні вимоги


Після оформлення приміщення майбутнього салону і підбору персоналу, можна купити обладнання для салону краси. Звичайно, вибір конкретних моделей інвентарю залежить від особливостей закладу, цінової політики, спектра послуг, що надаються. Важливо, щоб обладнання гармоніювало з інтер'єром салону, доповнювало і підтримувало загальну атмосферу.

Можна виділити кілька базових позицій, без яких не обійдеться будь-який салон краси або перукарня:

 • Перукарські крісла - обов'язковий інвентар, є основою інтер'єрної композиції закладу, але також покликаний забезпечити комфорт клієнта під час перукарських процедур, і зручну роботу майстра. Моделі варіюються за розміром, функціональними можливостями (відкидна спинка, підголівник, підлокітники, підніжка і т.д.). Особливу увагу варто звернути на регулювання висоти сидіння, оскільки цією можливістю персоналу доведеться користуватися постійно, підлаштовуючись під кожного наступного клієнта. Гідравлічне перукарське крісло зручно у використанні, висота змінюється за допомогою натискання ногою спеціального важеля. При цьому клієнту немає необхідності вставати з сидіння. Пневматика - дешевший варіант, але зміна висоти відбувається вручну, при цьому відвідувачеві потрібно встати з крісла, що не дуже зручно.
 • Перукарська мийка - складається з сидіння і раковини. Повинна бути максимально комфортною як для відвідувачів (переважно з м'якою оббивкою, підніжкою і т.д.), так і для майстра (з регулюванням нахилу спинки, наприклад). Варто враховувати розмір раковини, якість матеріалу виготовлення (кераміки) та ін.
 • Меблі зони очікування - кожен салон краси повинен мати такий куточок, де відвідувачі можуть комфортно розміститися, чекаючи своєї черги. Тому важливо облаштувати його якомога більш зручно, часто це м'які меблі (дивани, крісла) з журнальним столиком. Тут клієнт може почитати пресу, випити чашечку кави або чаю і т.д.
 • Професійний перукарський інвентар - в основному, кожен перукар вважає за краще працювати з власним інструментом. Тому варто спочатку підібрати персонал, і вже радитися з кожним майстром на рахунок покупки ножиць, гребінців, електрообладнання та інших інструментів.

Обладнати власний салон - складне завдання, що вимагає попереднього планування, обліку особливостей закладу, передбачуваної цінової політики, побажань персоналу і т.д. Важливо купити обладнання для перукарні або салону високої якості, яке не потребуватиме заміни в найближчому майбутньому. Адже, вибрати відразу надійний інвентар, хоч і дорожче, вигідніше, ніж повністю міняти вийшло з ладу обладнання на нове.